• Szczegóły
 • Inne
 • Wroclive pyta, czyli wywiad z BOKKA

  Start  /  wywiad  /  Wroclive pyta, czyli wywiad z BOKKA
     piątek, 21 Luty , 2014
     17:43
     Miejsce:
     wywiad
  Bilety:
  Brak informacji.
  !!WROCLIVE POLECA!!

  • AJAX Calendar

   Luty 2014
   P W Ś C P S N
   « Sty   Mar »
    12
   3456789
   10111213141516
   17181920212223
   2425262728  
Wroclive pyta, czyli wywiad z BOKKA

Start  /  wywiad  /  Wroclive pyta, czyli wywiad z BOKKA

bokka

Wroclive: Kto z Was wpadł na pomysł na nieujawnianie swojej tożsamości?
BOKKA: Nie jesteśmy w stanie dzisiaj wytypować jednej osoby za to odpowiedzialnej, pomysł narodził się podczas jednego z pierwszych naszych muzycznych spotkań, podczas burzy mózgów. Z pewnością ktoś musiał być pierwszy, ale kto? Nie pamiętamy, a może jakoś wspólnie?

W: Zamierzacie kontynuować budowanie aury tajemniczości wokół projektu również na wszystkich koncertach, podobnie jak amerykańska grupa Slipknot czy Gorillaz?
B: Najkrócej mówiąc: Tak. Bardzo nam odpowiada ta formuła. Nie musimy wykonywać czynności promocyjnych, a po za tym możemy koncentrować się na tym co istotne, czyli robieniu muzyki i graniu koncertów.

W: Czym jest „BOKKA”, czyli co oznacza nazwa waszego projektu?
B: Dla nas BOKKA to wolność, to zabawa, to pewien stan ducha, w którym możliwe jest odnalezienie wewnętrznego dzieciaka, który nie boi się zaryzykować.

W: Bardzo szybko odnieśliście sukces – czy ogólnopolska trasa koncertowa to dla Was coś nowego, czy macie juz bagaż doswiadczeń z innych projektów w których braliscie udział?
B: Sukces to duże słowo, trochę na wyrost. Jednak prawdą jest, że mamy kolosalną satysfakcję, bo nasza muzyka zdołała przedrzeć się do ludzi i poruszyć ich w jakiś sposób. Mamy pewne doświadczenia koncertowe, ale BOKKA jest bezdyskusyjnie najfajniejszym z nich:)

W: Zaproszono Was na Opener’a, co wedlug wielu artystów jest dużym wyróżnieniem. Mieliście okazję być na tym festiwalu jako uczestnicy?
B: Do tej pory obserwowaliśmy Open’era jako fani muzyki, zagramy na nim pierwszy raz. Bardzo się ekscytujemy:)

W: Marzenie BOKKI na 2014?
B: Szersze dotarcie do ludzi poza granicami naszego kraju – to nasze marzenie.

W: Na koncercie Volbeata w Austrii mieliśmy okazję zobaczyć, jak pod sceną na rękach fanów niesiony był chlopak na wózku. Jaki koncert Wam ukradł serce?
B: Dla nas to Efterklang w Hybrydach. Żadnych wyszukanych fajerwerków. Skromne światło, kilka dobrze czujących się na scenie osób, które emanują charyzmą i niesamowicie wyważony dźwięk. To najlepiej koncertowo brzmiący zespół.

W: Kogo chcielibyscie zaprosić do projektu nieograniczając sie do polskich artystów? Ba, nie ograniczajcie sie nawet tylko do tych żyjących. Freddy Mercury w Eterze to byłoby coś 😉
B: Ooo.. ta lista mogłaby być bardzo, bardzo długa. Z klasyków: Frank Zappa, Bjork,Velvet Underground, Freddy też byłby spoko.

W: Czego słucha BOKKA, czyli co bylo dla Was inspiracją?
B: Jeśli jest się względnie skoncentrowanym na celu, można znaleźć inspirację w wielu miejscach, często też poza muzyką  . Lubimy ciszę i hałas, wyspokojone dźwiękowe ilustracje i mocne zgrzyty. Słuchamy muzyki od Bacha do Kanye Westa.

W: Muzyka muzyką, a co Bokka robi w niedziele i od święta?
B: Teraz dużo się dzieje, ale w takie dni lubimy się ponudzić. Książka, muzyka z płyty winylowej, film, smaczne jedzenie:)

W: Wasza płyta zostala bardzo dobrze przyjęta, również przez „konkurencję” – polecali Was np. Novika czy Tomek Makowiecki. A Wy kogo najbardziej cenicie na polskim rynku muzycznym?
B: Novika i Tomek jak najbardziej, ale chcielibyśmy zwrócić uwagę na niedoceniony Enchanted Hunters, wydali świetną płytę w 2012, przeszła prawie bez echa, a warto sięgnąć po nich.

W: Czy lubicie Wrocław nie pytamy, bo to oczywiste 😉 ale czy go znacie? Macie jakieś ulubione miejsce we Wrocławiu?
B:  Wrocław to magiczne, bardzo przyjazne, europejskie miasto, uwielbiamy szwendać się po Waszym starym mieście.

W: W tym tygodniu był dzień kota. Czy BOKKA jest zwierzolubna? Macie zwierzęta?
B: BOKKA lubi wszystko co żyje. Zmiana stosunku ludzi do zwierząt to jeden z najbardziej palących problemów ludzkości. Każde z nas w przeszłości miało jakieś zwierzę, ale na tą chwilę nie mamy.

W: Odwieczny problem ludzkości – najlepsze lekarstwo na kaca?
B: Woda, dużo wody jeszcze w nocy, przed położeniem się spać, nawet jeśli nie będzie nam się chciało pić. Kac będzie znacznie mniejszy:) Rano sok pomarańczowy wyciskany i jajecznica. Na marginesie, ograniczyliśmy znacznie spożycie ostatnio.

W: Na koniec może nie do końca pytanie, a stwierdzenie: Zorganizowaliśmy konkurs, w którym zwycięzcy mogli wygrać wejściówki na Wasz koncert we Wrocławiu – w ciągu pierwszych kilku godzin zgłosiło się ponad 60 osób, co jest naszym dotychczasowym konkursowym rekordem. Innymi słowy – Wrocław już się Was nie może doczekać 🙂
B: To dla nas wspaniała wiadomość, naprawdę. My też nie możemy się doczekać:)

W: Dziękujemy za rozmowę!
B: Dzięki.

 
 

stat4u